2024 Seyhan Livaneli Öykü Ödülü Ruhsan Çarpadan’ın

Eksik Parça Yayınları tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen 2024 Seyhan Livaneli Öykü Yarışması’nın sonuçları, Seyhan Livaneli’nin doğum gününde, 22 Ocak’ta açıklandı. Konusu ‘Yol – Göç’ olarak belirlenen yarışmanın kazananı ‘Aldığım Yol’ ve ‘Kekik Kokusu’ başlıklı öyküleriyle Ruhsan Çarpadan oldu.

Eksik Parça Yayınları Yayın Koordinatörü Demet Çaltepe ile ön okuma komitesinden Ayşe Ceylan Topçu ve Nazlı Ayça Özkarahan, gelen 610 öyküyü hem yönetmeliğe uygunluk hem de yazım hatası ve belirli anlatım hatası sorunu gibi çeşitli açılardan inceledi ve uygun olanları aday mahlaslarıyla seçici kurula iletti. Zülfü Livaneli, Barış İnce, Jale Sancak, Gaye Boralıoğlu, Hakan Akdoğan, Menekşe Toprak ve Zafer Köse’den oluşan seçici kurul, altı adayı finalist olarak belirledi: Ayşe Mehtap Sağocak, Doruk Koç, İpek Sözen, İnan Palancı, Nazlı Akın, Ruhsan Çarpadan.

Finalistler arasında yapılan ikinci tur değerlendirme sonrasında, seçici kurul, ödülü Ruhsan Çarpadan’a vermeyi kararlaştırdı.

ÖDÜL TÖRENİ 26 NİSAN’DA

2024 ödül töreni 26 Nisan 2024’te Gaia Studio sponsorluğunda Kozyatağı Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. Herkese açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek gecede, jüri üyelerinin katılacağı panel ve söyleşilerle, bir edebiyat etkinliği gerçekleştirilecek. Ayrıca gecede Ferhat Livaneli sahne alacak.

Aynı gece, 2023 yılı kazananı Anıl Çetinel Örselli ile 2022 kazananı Servet Şan Durukan’ın Eksik Parça Yayınları tarafından yayımlanan kitaplarının imza günü etkinliği yapılacak.

Bu yılın kazananı Ruhsan Çarpadan’ın öykülerinden oluşacak kitabı gelecek yılki törene kadar Eksik Parça Yayınları tarafından yayımlanacak. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir